Yaşlanmanın en fazla belli olduğu bölgeler ve çözüm önerileri

Yaşlanmanın en fazla belli olduğu bölgeler ve çözüm önerileri

Sağlıklı beslenmek, spor yapmak size büyük artılar katmaktadır. Sigara kullanmamak cilt yaşlanmasını azaltır ve genel sağlık durumunu doğrudan olumlu bir şekilde etkiler. Yaşlanmanın en fazla belirli olduğu bölge ise yüz bölgesidir.

GENÇ GÖRÜNMEK MÜMKÜN

Zamanla meydana gelen kırışıklıklar, alın çizgisi veya göz altı torbaları gibi yaşlanmanın getirdiği bir çok etki bulunur. Gelişen teknoloji ve tıp teknikleri sayesinde zamana meydan okumak ve genç kalmak artık mümkün.

Kozmetik çözüm önerilerinin yanında en etkili yöntem ise estetik operasyonlardır. Yaşlanma etkisinin görüldüğü bölgelere göre bir çok farklı yöntem ve estetik operasyon tekniği mevcut. Yapılan estetik operasyonlar sayesinde oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilir.

YAŞLANMANIN EN FAZLA BELLİ OLDUĞU BÖLGE YÜZÜMÜZ

Vücudumuzda görsel olarak yaşlanma belirtisinin en çok belirgin olduğu bölge yüzümüz. Zaman içerisinde oluşan kırışıklıklar, sarkıklıklar birer yaşlanma göstergesi. Gelişen tıp teknikleri sayesinde estetik operasyonlarla bu durumun önüne geçiliyor.

Alın germe, orta yüz gençleştirme, kaş kaldırma ve yüz germe teknikleri yüzünüze daha genç bir görünüm katarak daha iyi görünmenize yardımcı olur. Bazı estetik operasyonlar diğer estetik operasyonlarla kombine şekilde gerçekleştirilebilir. Orta yüz gençleştirme tekniğiyle birlikte alın germe ve kaş kaldırma operasyonları birlikte yapıldığında büyük değişiklikler elde edilmekte.

ESTETİK OPERASYONLARIN AVANTAJLARI

Kozmetik uygulamalardan daha etkili bir yöntem olan estetik operasyonlar yaşlanma belirtilerini daha verimli bir şekilde ortadan kaldırmakta. Gerçekleştirilecek uygulamalar sırasında genel veya lokal anestezi uygulanır.

Hastaların bir gün içerisinde taburcu edilmeleri ve günlük yaşantılarına kısa sürede dönmeleri estetik operasyonların sağladığı avantajlar arasında yer alıyor. Operasyonun yan etkileri olarak morluklar görülebilir. İyileşme süreçleri kişiden kişiye farklılık gösteriyor olsa da iyileşme süreçleri oldukça kısa.

Hastaların durumuna göre gerçekleşecek operasyon süreleri değişiklik gösterir. Kombine uygulamalar ile tek seferde büyük değişiklikler elde edilmesi yine estetik operasyonların sağladığı avantajlar arasında.